Video

Ve finále Prima Trefa rozhodly kanopy, Jan Dítě a Jak se staví sen

Autor: red Vytvořeno před 3 měsíci

V pondělním online finále byly rozhodující kanopy, nádoby na uchovávání vnitřností egypských mumií. Pro „boj ve finále” se stala klíčovou i slavná kniha Bohumila Hrabala, konkrétně její hlavní hrdina. Z celkových 1906 účastníků finále v pondělí 14. června se nakonec z výhry, která činila 2000 korun ke každému z 10 dresů podepsaných naší reprezentací, radovalo 8 vítězů.

S tím, že se program stanice Prima LOVE skládá převážně z amerických seriálů, neměla většina finalistů žádný problém. Na druhé otázce vypadlo 659 soutěžících, kteří nevěděli, že nádoby na uchovávání vnitřností egypských mumií se nazývají kanopy. „Tohle mě nepřekvapilo, znám to z hodin dějepisu,” komentoval pro mnohé účastníky finále těžkou otázku jeden z vítězů, Vít Michalalička. Jeho slova potvrdil i Matěj Sojka, který ve finále radil své mamince, protože fotbal je jeho vášní a dres s podpisy české reprezentace si velmi přál.

Klíčový byl Jan Dítě

Klíčová byla pro všechny finalisty i 3. otázka. Jen 703 soutěžících vědělo, že hlavní postava z knihy Bohumila Hrabala Obsluhoval jsem anglického krále se jmenovala Jan Dítě. „Kamarád si tam zahrál vedlejší roli a díky tomu jsem si pamatoval, že to je Jan Dítě,” prozradil Vít Michalička, který stejně jako další finalisté pokračoval ve finále ke 12. otázce.

Finále rozhodl pořad Jak se staví sen

Ke 12. otázce se nakonec probojovalo 19 soutěžících. To, že pořad Jak se staví sen se na televizi Prima poprvé objevil v roce 2007, vědělo 8 finalistů. Jednou z nich byla i Michaela Převrátilová. „Máma tuhle otázku věděla a díky tomu mám ten dres,” komentoval finále její syn Matěj. Naopak Michela Orgoníková z Prahy vyloženě tipovala: „My jsme dávali 2005, ale v poslední vteřině jsem hádala 2007, a tak tenhle parádní dres získali.”

Soutěžící motivoval i pobyt v hotelu

Kromě fotbalových dresů mohli soutěžící získat i dvoudenní pobyt v jednom z šestnácti hotelů a resortů české hotelové sítě OREA. „Je to super cena a už se s manželkou těšíme, až tam pojedeme,” radoval se Jiří Potsch z Ivanovic na Hané a dodal, že si určitě vyberou nějaké místo „u vody“.

Průběh online finále v pondělí 14. května

  • Celkový počet finalistů 1906, celkový počet otázek 30.
  • Po 2. otázce, „Jak se jmenují nádoby na uchovávání vnitřností egypských mumií“, vypadlo 659 finalistů.
  • Po 3. otázce, „Jméno hlavní postavy z knihy Obsluhoval jsem anglického krále”, pokračovalo jen 703 finalistů.
  • Po 12. otázce, „Kdy se v TV Prima poprvé objevil pořad Jak se staví sen”, zvítězilo 8 účastníků online finále.

Poslední finále před letní pauzou

V dalším dílu pořadu vás budeme informovat o průběhu finále z 21. června a také o plánované letní pauze Prima Trefy. „Já budu hrát určitě i na podzim,” prozradil Jiří Potsch, stejně jako ostatní vítězové Prima Trefy.

Další novinky a tipy, kdy zhruba se v televizním vysílání objeví Zlaté i speciální žetony, najdete na webu www.primatrefa.cz i na facebookovém profilu Prima Trefa!

Stáhněte si mobilní aplikaci Prima Trefa pro Android nebo Prima Trefa pro iOS.

Související
Populární