Video

Finále zdramatizoval Jules Verne s Penelope Cruz, zvítězil ale ručník

Autor: red Vytvořeno před 27 dny

V pondělí 10. května soutěžilo v online finále 3406 soutěžících o 10 výkonných O2 Smart Boxů s inteligentní wi-fi. Po 15. otázce slavilo nakonec úspěch 9 finalistů. Drama způsobily hned první dvě otázky. To, že slavný román Julese Verna se jmenuje Děti kapitána Granta, nevědělo 1174 soutěžících.

“Děti kapitána Granta jsem četla snad šestkrát a je to moc pěkná kniha,“ komentovala Anna Synková z Mikulovic první otázku. “Verneovky jsem přečetl snad všechny, ale tady jsem trochu váhal,“ přiznal další finalista Tomáš Novotný. Potíže neměl ani s druhou otázkou, tedy že herečka Penelope Cruz se narodila ve Španělsku, na které “vypadlo” 1262 finalistů.

Po 5. otázce zůstalo v soutěži 300 soutěžících. Přes uříznuté ucho Vincenta Van Gogha a zásoby zlata ve Fort Knoxu se k 15. otázce nakonec propracovalo 13 finalistů. A jen 9 z nich vědělo, že ručník je dle Stopařova průvodce po Galaxii nejdůležitější součástí výbavy.

Průběh online finále z 10. května

  • 3406 finalistů odpovídalo na 30 otázek
  • Po 1. otázce: “Jak se jmenuje slavný román Julese Verna? Děti kapitána Granta” vypadlo 1174 soutěžících
  • Po 2. otázce: “Ve které španělsky mluvící zemi se narodila herečka Penelope Cruz?” skončilo 1262 finalistů
  • Po 5. otázce pokračovalo 300 soutěžících
  • Na 10. otázku: “V jakém roce zemřel někdejší irácký prezident Saddám Husajn?” odpovědělo správně 51 finalistů
  • Po 15. otázce ze “Stopařova průvodce po Galaxii” vyhrálo hlavní ceny 9 soutěžících

Zlatý týden přichází po skvělé kosmetice

V pondělí 17. května mohou finalisté soutěžit o 10 hodnotných balíčků od Osmanyho Laffity, ve kterých jsou parfémy a skvělá kosmetika nejen pro ženy, ale i pro muže. Nechybí ani další ceny v bonusových minihrách.

Od 17. května má Prima Trefa Zlatý týden. 10 finalistů může vyhrát 10 sad zlatých mincí. V každé sadě jsou 4 zlaté mince v hodnotě 10 tisíc korun. Zlaté finále se uskuteční v pondělí 24. května v 18:45 hodin. Věříme, že se vám bude dařit a máme pro vás tentokrát 2 nápovědy.

Zlaté mince můžete vyhrát i díky nápovědě

  • První nápověda je z filmu Casting na lásku, kde se zeptáme, kolik trestných koleček běží fotbalisté na tréninku.
  • Druhá nápověda pro finále 24. května je z Případu mrtvého nebožtíka. Sledujte, jaký kód zadá Hana na trezoru v kanceláři ředitele policie.

A možná Vám pomůže i malé cvičení s moderátory. Libor Bouček se v pořadu Prima Trefa ptá, který druh whisky doplňuje kávu a Jakub Kotek zase na to, kolik prstů mají Simpsonovi.

Související
Populární