Video

Forrest Gump a Rudolfinum. Napínavý souboj o zlaté mince

Autor: red Vytvořeno před 1 rokem

Z celkově 100 000 korun v podobě deseti sad zlatých mincí se 24. května radovalo deset soutěžících Prima Trefy. Pondělní finále výrazně ovlivnila slavná věta z filmu Forrest Gump a otázka týkající se pražského Rudolfina.

„Život je jako bonboniéra…“ byla první část věty ze známého filmu Forrest Gump. To, že věta pokračuje: „…nikdy nevíš, co ochutnáš“, nevědělo 1204 finalistů. „Zrovna tento citát je mé životní motto,“ prozradila Kristýna Laubová, jedna ze šťastných vítězů finále.

Finále zdramatizovalo Rudolfinum

Pro ni i ostatní soutěžící byla klíčová i pátá otázka. To, že pražskému Rudolfinu se dříve říkalo Dům umělců, vědělo už jen 730 soutěžících. Finalisté postupně ubývali a po 21. otázce se z výhry zlatých mincí radovalo deset z nich.

„Celé kolo bylo hrozně napínavé. Hráli jsme s přítelem, ten si zlaté mince strašně přál, ale vypadl – a nakonec jsem je pro nás vyhrála já. Je to skvělá cena,“ svěřila se Lucie Kinštová, další úspěšná finalistka.

100 000 Kč a nové fotbalové otázky

K postupu do finále v pondělí 31. května, kde se soutěžilo až o 100 tisíc korun, vám možná pomohlo chytání speciálních hokejových žetonů. Speciální fotbalové žetony připravujeme i v průběhu fotbalového EURO 2021. Fotbalové otázky načetl fotbalista Petr Švancara.

„Sportovní otázky moc neumíme, ale je to zábava. Já jsem ze čtyř otázek uhodla jedinou, takže žetony nasbíráme na jiných otázkách,“ komentovala novinku Kristýna Laubová.

V dalším finále čeká deset bazénů s příslušenstvím

Bazény, které jsme rozdávali na konci první sezóny Prima TREFY, měly velký úspěch i přesto, že byla zima. Nyní by měly udělat ještě větší radost. Ve finále, které se koná 7. června, můžete jeden z deseti bazénů vyhrát i díky nápovědě. Ve třetí otázce se zeptáme, jak přesně zněla nejdůležitější rada v pohádce Lotrando a Zubejda. Ve třinácté otázce byste měli vědět, jakému číslu se blíží počet prdelí, do kterých může vlézt Jaroslav Dušek ve filmu Pupendo.

Průběh online finále v pondělí 24. května

  • Celkový počet finalistů 3844, celkový počet otázek 30
  • Po první otázce „Dokončete větu: Život je jako bonboniéra…“ vypadlo 1204 finalistů
  • Po páté otázce „Jak se dříve říkalo pražskému Rudolfinu?“ vypadlo 1304 finalistů
  • Po desáté otázce „Který populární herec hrál za pražskou Spartu?“ pokračovalo 363 finalistů
  • Na dvacátou první otázku „Jakou postavu ztvárnila v seriálu Sestřičky manželka Saši Rašilova?“ odpovědělo správně deset finalistů, vítězů online finále Prima TREFY z 24. 5. 2021

Další novinky a tipy, kdy zhruba se v televizním vysílání objeví Zlaté i Speciální žetony, najdete najdete na našem webu Prima Trefa i na facebookovém profilu Prima Trefa!

Stáhněte si mobilní aplikaci Prima Trefa pro Android nebo Prima Trefa pro iOS.

Související
Populární