Video

Finále Prima Trefa rozhodli Aboriginci a hláška ze slavné české komedie

Autor: red Vytvořeno před 5 měsíci

V pondělí 31. května soutěžilo v online finále Prima Trefa 3242 soutěžících až o 100 000 korun. O vítězích rozhodovalo New Orleans, Aboriginci a slavná komedie „Marečku, podejte mi pero!“. Nakonec se z výher radovalo celkem devět soutěžících, kteří využili i naši v pořadu pravidelně zveřejňovanou nápovědu.

Finalisté se drželi od začátku statečně, až do páté otázky. To, že americké město New Orleans leží na řece Mississippi, vědělo ale jen 1338 soutěžících. Jedné z vítězek, Elišce Zelenkové, pomohla k postupu na šestou otázku rychlá reakce jejího otce. To, že původními obyvateli Austrálie jsou Aboriginci, ale věděla na 100 procent a sní správně odpovědělo i dalších 813 finalistů.

Pomohla i nápověda z Pupenda

Ti se postupně probojovávali například přes otázky ze seriálů Slunečná, Holky za mřížemi nebo Polda. Ve třinácté otázce, která byla jednou z nápověd pro výše zmiňované finále, jsme se ptali na to, jakému číslu se blíží počet prdelí, do kterých může vlézt Jaroslav Dušek ve filmu Pupendo. Správnou odpověď: „Limitně se blíží nule.“ znalo 123 finalistů.

O vítězích rozhodla komedie

Jedenáct z nich se propracovalo až ke dvacáté otázce, a jen devět soutěžících vědělo, že hláška: „Já když se denně holím, tak krvácím.“ zazněla ve slavné české komedii „Marečku, podejte mi pero!“. „To je oblíbený film mámy. To jsem věděla okamžitě,” reaguje Eliška Zelenková. Celkem devět vítězů tohoto hokejového finále si tak mezi sebou rozdělilo 90 tisíc korun.

Speciální fotbalové otázky

Ti, kteří ve finále neuspěli, si mohli spravit chuť například v bonusových minihrách, kde jsme soutěžili o v Česku vyráběné hokejky značky Odin. V minihrách máme tento týden například i tisícikorunové vouchery od Čedoku, ale protože je tady EURO 2021, připravili jsme pro vás speciální fotbalové otázky, které vám pomohou se sbíráním žetonů pro účast ve finále. To se koná 14. června, hrajeme o deset dresů podepsaných celou českou fotbalovou reprezentací, a k tomu až o 20 000 korun.

Nápověda pro finále 14. června

Věříme, že se vám bude dařit, a pro online finále Prima Trefy 14. června pro vás máme dvě nápovědy. V páté otázce se zeptáme, kdy nesmí dojít ke hlasování podle Vlastimila Brodského ve filmu Světáci. V desáté otázce se ptáme na to, za kolik se prodávala sklenička ve frontě ve filmu Šarlatán před domem Šarlatána.

Další novinky a tipy, kdy zhruba se v televizním vysílání objeví Zlaté i Speciální žetony, najdete najdete na našem webu Prima Trefa i na facebookovém profilu Prima Trefa!

Stáhněte si mobilní aplikaci Prima Trefa pro Android nebo Prima Trefa pro iOS.

Průběh finále 31. května

  • Počet finalistů: 3242
  • Počet otázek: 30
  • Po 5. otázce pokračovalo 1338 finalistů
  • Po 6. otázce týkající se Aboriginců vypadlo 524 soutěžících
  • Hlášku z filmu „Marečku, podejte mi pero!” vědělo 9 finalistů
  • Tito finalisté si mezi sebou rozdělili cca 90 000 Kč
Související
Populární