Video

Finále Prima Trefa rozhodl Forrest Gump s Fotrem a Ajťáky

Autor: red Vytvořeno před 5 měsíci

Do online finále z 21. června, které bylo poslední před letní pauzou, výrazně zasáhla hned první otázka. Ta se týkala slavného filmu Forrest Gump. Z bezmála 3000 finalistů, kteří soutěžili o 2000 korun ke každému z 10 dresů podepsaných naší fotbalovou reprezentací, jich po první otázce pokračovalo jen 2226.

„Film jsem viděl asi třikrát a bavil mě. Proto jsem si pamatoval i detaily,“ reagoval Tomáš Nejedlý ze Slavětína na informaci, že 743 finalistů špatně doplnilo známou větu z filmu Forest Gump: „Život je jako bonboniéra“, která pokračuje slovy: „nikdy nevíš, co ochutnáš.“ Na třetí otázce skončilo 790 soutěžících, kteří nevěděli, že logo seriálu Slunečná má tvar srdce. „To jsme věděli, na Slunečnou koukáme,“ smál se jednoduché odpovědi finalista Lukáš Kouba z Žalan.

Star Wars a Fotr na tripu

Lubomír Štěpánek z Blažovic ve finále pokračoval díky radám vnoučat. Ta mu na pátou otázku dala jednoznačnou odpověď. Protivníky impéria provází síla ve slavné filmové sérii Star Wars. Po desáté otázce, kde jsme se ptali na to, jak se jmenují dvě malé protagonistky pořadu Fotra na tripu, zůstalo ve finále už jen 458 soutěžících. „Viděl jsem sice jen jeden díl, ale pamatoval jsem si Leontýnku, tak jsem ji tam dal – a vyšlo to,“ komentoval průběh finále Tomáš Nejedlý.

Slunečná, Vrchní, Ajťáci

Postupně se finalisté probojovávali přes otázky se seriálu Polda nebo přes nápoj vylouděný na číšníkovi Josefem Abrhámem ve filmu Vrchní, prchni! Po každé z otázek „odpadly“ ve finále desítky soutěžících. Nakonec se jich 15 propracovalo k 22. otázce. To, že seriál Ajťáci získal cenu Emmy za nejlepší komediální seriál mimo Ameriku v roce 2008, vědělo 10 soutěžících. Ti se radovali ze 2000 korun ke každému z 10 dresů podepsaných naší fotbalovou reprezentací. „Tady jsme se museli poradit, ale už si to pamatuji,“ přiznal Lukáš Kouba.

Lákal i pobyt v hotelu

Kromě fotbalových dresů mohli soutěžící získat i dvoudenní pobyt v jednom z šestnácti hotelů a resortů české hotelové sítě OREA. „S přítelem se moc těšíme a pojedeme asi na Vysočinu na Devět skal,“ prozradila Simona Adámková z Brna. Naopak Martin Ryk z Kralovic se rozhodl pro pobyt v jednom z hotelů ležících na Šumavě.

Prima Trefa opět na podzim

Věříme, že i vy si užijete krásné léto a že se k Prima Trefě po letní pauze vrátíte i na podzim. V podzimní sezóně vás čekají nejen nové soutěžní otázky, ale i další skvělé ceny. O novinkách i termínu spuštění podzimní sezóny vás budeme informovat na webu www.primatrefa.cz i na facebookovém profilu Prima Trefa!

Průběh finále v pondělí 21. června

  • Celkový počet finalistů 2969, celkový počet otázek 30.
  • Po 1. otázce „Doplňte známou větu z filmu Forest Gump: Život je jako bonboniéra…“ vypadlo 743 finalistů.
  • Po 3. otázce „Jaké je logo seriálu Slunečná?“ vypadlo 790 finalistů.
  • Po 10. otázce „Jak se jmenují dvě malé protagonistky pořadu Fotr na tripu?“ pokračovalo jen 458 finalistů.
  • Po 22. otázce „Kdy seriál Ajťáci získal cenu Emmy za nejlepší komediální seriál mimo Ameriku?“, zvítězilo 10 účastníků finále.
Související
Populární